mgr Malwina Grochala
Psycholog, seksuolog, terapeutka par. W trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi posiadającego atest Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła kurs psychoterapii systemowej. Absolwentka licznych szkoleń, m.in. z racjonalnej terapii zachowania, dialogu motywującego, pracy z pacjentem w kryzysie suicydalnym.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pracy indywidualnej z osobami poszukującymi wsparcia w radzeniu sobie z wyzwaniami i trudnościami, ale także wsparcia w rozwoju i odkrywaniu siebie. Posiada również duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów psychologicznych.
Prowadzi konsultacje psychologiczne i interwencje w kryzysie, udziela wsparcia i pomocy psychologicznej. Prowadzi konsultacje seksuologiczne, w tym konsultacje dla par.
Wspiera w przechodzeniu przez kryzysy, np. rozwód, utrata pracy, choroba, wypadek. Pracuje z osobami w stanach depresyjnych i lękowych. Pomaga osobom zgłaszającym trudności natury emocjonalnej (np. w obszarze złości), chcącym pracować nad swoim perfekcjonizmem, poszukującym motywacji, wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, będącym w procesie wypalenia zawodowego.
Pracuje z osobami, które chcą budować satysfakcjonujące relacje – z samym sobą i innymi ludźmi. Pomaga w lepszym rozumieniu siebie i swoich zachowań. Wspiera kobiety i pary w okresie okołoporodowym i młodych rodziców. Prowadzi coaching rodzicielski w nurcie rodzicielstwa bliskości. W obszarze seksuologii pracuje z osobami i parami pragnącymi w bardziej satysfakcjonujący sposób wyrażać i realizować swoją seksualność.
Pracuje z osobami LGBTQ+. W pracy z drugim człowiekiem najważniejsza jest dla niej relacja oparta na akceptacji, autentyczności i zaufaniu. Na co dzień przyświeca jej myśl Carla Rogersa, że „osoba to płynny proces, nie stały i stateczny byt; płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech”.